Atrakcje w Helu

Atrakcje w Helu

 

Atrakcje w Helu

Content Blocks

Helskie Fokarium

Wąsate foki to uwielbiane przez turystów mieszkanki wybrzeża Bałtyku. Można je czasami spotkać w naturalnym środowisku, np. niedaleko ujścia Wisły do morza przy Wyspie Sobieszewskiej, ale w Helu mają swój kolejny dom. Fokarium Stacji Morskiej dba o zachowanie ich populacji w Morzu Bałtyckim. Fokarium dostępne jest dla turystów cały rok.

Latarnia morska

W lasach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego kryje się zabytkowa latarnia morska, która jest otwarta dla turystów w czasie sezonu wakacyjnego. To najwyższy w okolicy punkt widokowy. 

Nurkowanie na Helu

Każdy może spróbować nurkowania. W Helu możesz zapisać się na indywidualne szkolenia w Bazie Nurkowej Hel, a później zanurkować przy jednym z wraków kutra Bryza K18. Atrakcja dostępna jest w okresie wakacyjnym.

Muzeum Obrony Wybrzeża

W okresie międzywojennym turyści nie mieli wstępu do Helu. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, na krańcu półwyspu (od granic Juraty aż po Hel) utworzono Rejon Umocniony Hel. O historii wojskowego Helu i walk na półwyspie dowiesz się w Muzeum Obrony Wybrzeża (MOW). Muzeum opowiada o historii budowy Rejonu Umocnionego, niemieckiej rozbudowie w czasach II wojny światowej i działaniach polskiego wojska w czasach PRL. Zajmuje dawne obiekty niemieckiej baterii artylerii, co dodaje autentycznego klimatu. MOW to część Helskiego Kompleksu Muzealnego.

D’DAY na Helu

Rekonstrukcja przełomowego momentu w historii II wojny światowej, którym był 6 czerwca 1944 roku – dzień, w którym Alianci przypuścili desant na plaże Normandii, rozpoczynając ofensywę, której finałem miało być wyzwolenie Europy spod okupacji niemieckiej. Co roku na koniec sierpnia wydarzenie jest odtwarzane na lokalnej Helskiej plaży. Zlot miłośników historii oraz militariów trwa przez cały tydzień.

3 powody aby wybrać Nasz Hotel

Hotele i obiekty Halo zlokalizowane są w popularnych górskich i nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych

oraz w centrach najpiękniejszych polskich miast.

Halo uwielbia być z ludźmi – dbać o ich dobre doświadczenia, szykować miłe niespodzianki,
inicjować inspirujące spotkania, celebrować codzienną gościnność.

Halo czerpie swój koloryt z bogactwa polskiej natury: zieleni lasów, czerwieni kwiecistych łąk, złota pól, błękitu morza.
Interpretujemy je na swój sposób: w barwie polnych kwiatów znajdziesz akcenty morskiego korala, w sosnowej zieleni – stonowany kolor bazylii.

Oferty