Atrakcje w Toruniu

Atrakcje w Toruniu

 

Atrakcje w Toruniu

Content Blocks

Bella Skyway Festival

To niecodzienne sierpniowe widowisko na stałe wpisało się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia. Na kilka dni budynki staromiejskie rozświetlane są specjalnie zaprojektowanymi iluminacjami z wykorzystaniem najnowszych technologii projekcyjnych (np. mapping 3D). Pokazy świetlne na krótki czas wlewają zupełnie nowe życie w historyczne mury miasta. Festiwal światła organizowany jest w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku.

Festiwal Wisły

Festiwal Wisły jest sierpniową imprezą łączącą miasta i miejscowości położone wzdłuż koryta królowej polskich rzek: od Włocławka przez Toruń do Bydgoszczy. W ramach festiwalu odbywają się jarmarki, koncerty, spektakle plenerowe, parady jednostek pływających i regaty.

Speedway Grand Prix na Motoarenie

Najlepsi żużlowcy świata we wrześniu 2024 r. znów pojawią się na toruńskiej motoarenie. Zakończą tym samym rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza świata w wyścigach na żużlu. Bez wątpienia będą to ekscytujące zawody przyciągające do Grodu Kopernika rzeszę sympatyków „czarnego sportu”.

DomKopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje rozwój nauki na przestrzeni wieków, życie codzienne mieszczan w późnogotyckim hanzeatyckim domostwie oraz postać słynnego astronoma.

Planetarium w Toruniu

Nowoczesnego planetarium nie mogło zabraknąć w mieście, w którym urodził najwybitniejszy polski astronom Mikołaj Kopernik. Turystom nie wypada też tego miejsca omijać. To w toruńskim planetarium, jako pierwszym w Polsce, zaimplementowano system „all-sky” pozwalający na pokrycie obrazem całej kopuły ekranu nad widzami, co daje wrażenie realnego przebywania wewnątrz mgławic lub gromad gwiazdowych. Wybrane seanse astronomiczne w planetarium dostępne są także w wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

To pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Jego siedzibą jest zabytkowy budynek dawnego Młyna Richtera – to jeden z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej. Centrum inspiruje poprzez interaktywne wystawy i warsztaty, promując naukę, technikę oraz kulturę. Jedną z atrakcji toruńskiego centrum jest największe wahadło Foucaulta w Polsce, pozwalające na obserwację obrotu Ziemi.

Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu to nowoczesna przestrzeń dla sztuki. Działa interdyscyplinarnie oferując wystawy, wykłady, seminaria, programy rezydencyjne i edukując młodzież. To miejsce otwartej dyskusji nad kluczowymi zjawiskami w sztuce. Trzy kondygnacje budynku mieszczą około 4000 m² powierzchni wystawienniczej. Na parterze znajdują się: kino, przestrzeń warsztatowa, księgarnia oraz czytelnia.

Niewidzialny Dom

Niewidzialny Dom jest nową edukacyjno-turystyczną atrakcją Torunia. Prezentuje świat z wyłączeniem zmysłu wzroku. „Niewidzialni przewodnicy” to osoby niewidome, które w ciemności żyją na co dzień. Pomagają zwiedzającym przeżyć, niezwykle pouczającą przygodę.

Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich to połączenie muzeum i teatru interaktywnego. Przenosi odwiedzających w świat magicznych opowieści o historii miasta. Zwiedzanie sześciu instalacji trwa ok. 45 minut, a Dom Legend to w istocie gotyckie podziemia kamienicy na Starym Mieście.

Teatr Lalkowy Baj Pomorski

Po gruntownej modernizacji, dzięki ścisłej współpracy utalentowanych architektów i scenografów, budynek teatru Baj Pomorski od 2006 r. cieszy się chyba najbardziej oryginalną fasadą w Polsce, przypominającą do złudzenia wielką drewnianą szafę. Odbywają się tu liczne spektakle dla dzieci oraz warsztaty artystyczne. To urokliwe miejsce tętni kulturalnym życiem, edukując i ciesząc spektaklami kolejne pokolenia młodych widzów.

Twierdza Toruń

Muzeum Twierdzy Toruń w dawnych Koszarach Bramy Chełmińskiej, to część XIX-wiecznego systemu obronnego. Stanowi doskonale zachowany kompleks fortyfikacji, obejmujący m.in. fort, schrony i baterie artyleryjskie. W salach dawnych koszar wojskowych zobaczymy wystawę przybliżającą nam historię twierdzy. Eksponaty, takie jak przewoźna wieża pancerna, czy też rynsztunek będący na wyposażeniu żołnierzy broniących miasta, ilustrują różne etapy rozwoju twierdzy, od średniowiecza po II wojnę światową.

Muzeum Piernika

Odwiedzając Toruń warto zajrzeć do Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się na terenie dawnej XIX-wiecznej fabryki należącej do rodziny Weese. Tutejsze ekspozycje zapewniają prawdziwą podróż przez historię piernika. Ponadto na gości czeka wiele atrakcji, w tym udział w warsztatach wypieku pierników oraz ich degustacja.

3 powody aby wybrać Nasz Hotel

Hotele i obiekty Halo zlokalizowane są w popularnych górskich i nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych

oraz w centrach najpiękniejszych polskich miast.

Halo uwielbia być z ludźmi – dbać o ich dobre doświadczenia, szykować miłe niespodzianki,
inicjować inspirujące spotkania, celebrować codzienną gościnność.

Halo czerpie swój koloryt z bogactwa polskiej natury: zieleni lasów, czerwieni kwiecistych łąk, złota pól, błękitu morza.
Interpretujemy je na swój sposób: w barwie polnych kwiatów znajdziesz akcenty morskiego korala, w sosnowej zieleni – stonowany kolor bazylii.

Oferty