Atrakcje w Szczecinie

Atrakcje w Szczecinie

 

Atrakcje w Szczecinie

Content Blocks

Filharmonia w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie jest jednym z najnowocześniejszych budynków w Polsce. Wyróżnia się niezwykle oryginalną strzelistą bryłą, zaprojektowaną przez hiszpańskich architektów ze studia Barozzi Veigaz Barcelony. Sala symfoniczna może pomieścić aż 953 osoby. Doskonała akustyka ma swoje źródło w specjalnej geometrii ścian i sufitów, czyni salę jednym z najlepszych miejsc koncertowych w Europie.

Morskie Centrum Nauki

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha to wyjątkowa, nowoczesna placówka naukowo-edukacyjna. Tematami przewodnimi prezentowanych tu ekspozycji są morze i żeglarstwo. W Morskim Centrum Nauki zobaczysz m.in. oryginalny kajak Aleksandra Doby, na którym podróżnik przepłynął Ocean Atlantycki. Na dachu obiektu mieści się taras z przepięknym widokiem na centrum miasta.

Planetarium w Szczecinie

Planetarium mieści się w Morskim Centrum Nauki. Klimatyzowane wnętrze o układzie amfiteatralnym wyposażone jest w 41 odchylanych foteli oraz 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Planetarium posiada jeden z najnowocześniejszych cyfrowych systemów projekcyjnych „fulldome” 3D o rozdzielczości 6K oraz wysokiej klasy system audio.

Jasne Błonia

Jasne Błonia im. Papieża Jana Pawła II to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Niecodzienny charakter nadają im kwitnące raz w roku tysiące krokusów, które stały się znakiem rozpoznawczym szczecińskiej wiosny.

Znajdują się tu:

  • rozpoznawalny w całej Polsce pomnik Czynu Polaków z 1979 r., przedstawiający podrywające się do lotu trzy orły, które symbolizują trzy pokolenia Polaków zaangażowanych w odbudowę Szczecina,
  • pomnik Jana Pawła II upamiętniający wizytę Ojca Świętego w 1987 r.,
  • pomnik Chłopca Węgierskiego ufundowany w 60. rocznicę Powstania Węgierskiego, na znak wdzięczności za pomoc udzieloną mieszkańcom Budapesztu przez mieszkańców Szczecina.

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego w Szczecinie to 500-metrowy spacerowy taras widokowy, położony na skarpie nad Odrą. Widać z nich m.in. trzy pobliskie wyspy, a także portowe kanały.

Fabryka Wody

Fabryka Wody to wielofunkcyjny, nowoczesny aquapark z basenami, zjeżdżalniami, saunarium oraz strefami rekreacyjno-rozrywkowymi. W Fabryce Wody znajdziemy aż 17 wewnętrznych basenów, 4 zewnętrzne, 11 zjeżdżalni, huśtawkę wodną, podwodne gejzery i wiele innych atrakcji.

Muzeum Techniki i Komunikacji

W muzeum prezentowane są tradycje ogólnopolskiego i szczecińskiego przemysłu motoryzacyjnego. Zobaczymy tu unikalne motocykle przedwojennej firmy Alba, samochody marki Stoewer, jak i powojenne Junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli. Są też polskie jednoślady: skutery Osa, motorowery: Komar, Żak i Ryś oraz motocykle: WSK, SHL i Sokoły.

Piknik nad Odrą

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego - Piknik nad Odrą to wielka cykliczna impreza plenerowa, która odbywa się na nabrzeżu od 20 lat. Zeszłoroczna edycja zgromadziła na Wałach Chrobrego ponad 200 wystawców i 60 tysięcy odwiedzjących. Już w maju ponownie powstaną strefy, które przyciągną nie tylko osoby zainteresowane targami turystycznymi, ale także rodziny z dziećmi i młodzież.

Tall Ships Race 2024 r.

Tall Ships Race to impreza żeglarska, która odbędzie się w Szczecinie w dniach 2-5 sierpnia 2024 r. To jedna z największych imprez żeglarskich w Polsce. U podnóża Wałów Chrobrego i na Łasztowni zacumują jednostki, które przypłyną do Szczecina z gościnną wizytą. To nie tylko okazja, by zobaczyć piękne żaglowce i jachty – imprezie towarzyszą koncerty, atrakcje dla dzieci, jarmark i wesołe miasteczko

3 powody aby wybrać Nasz Hotel

Hotele i obiekty Halo zlokalizowane są w popularnych górskich i nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych

oraz w centrach najpiękniejszych polskich miast.

Halo uwielbia być z ludźmi – dbać o ich dobre doświadczenia, szykować miłe niespodzianki,
inicjować inspirujące spotkania, celebrować codzienną gościnność.

Halo czerpie swój koloryt z bogactwa polskiej natury: zieleni lasów, czerwieni kwiecistych łąk, złota pól, błękitu morza.
Interpretujemy je na swój sposób: w barwie polnych kwiatów znajdziesz akcenty morskiego korala, w sosnowej zieleni – stonowany kolor bazylii.

Oferty